Новини

регіональні новини   //   Одеська обл.
СУЧАСНІ ПРАКТИЧНІ АСПЕКТИ ВИКОНАВЧОГО ПРОВАДЖЕННЯ
13 червня 2019

10 червня 2019 року в м. Одеса в Правовому клубі «PRAVOCATOR» Координаційного центру з надання правової допомоги відбулася відкрита лекція приватного виконавця виконавчого округу Одеської області, адвоката з 10 річним досвідом у цивільних, господарських, адміністративних справах Цинєва Андрія Олександровича.


На просвітницькому заході були присутні, адвокати, помічники адвокатів, приватні виконавці та студенти.

Метою заходу було висвітлення сучасних аспектів виконавчого провадження, як складової частини судового провадження, а також важливого фактору, що забезпечує захист прав та законних інтересів громадян.

Так, доповідачем зверталась особлива увага на питання, щодо:

1) виконавчих документів та вимог до них. В рамках дослідження відповідного питання спікер відмітив, що виконавчими документами є виконавчі листи, судові накази, ухвали, постанови суду, виконавчі написи нотаріусів, посвідчення комісії по трудовим спорам. Законодавством визначено наступні вимоги до виконавчого документу: назва виду документу, орган, що його видав, дата набуття чинності, результативна частина рішення із заходами примусового виконання рішення (стягнути, виселити), ПІБ, найменування юридичної особи;

2) строків у виконавчому провадженні – відповідно до ст. 12 Закону України «Про виконавче провадження» виконавчі документи можуть бути пред’явлені до примусового виконання протягом трьох років, крім посвідчень комісій по трудових спорах та виконавчих документів, за якими стягувачем є держава або державний орган, які можуть бути пред’явлені до примусового виконання протягом трьох місяців.

Виконавчий документ про стягнення періодичних платежів у справах про стягнення аліментів, відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок каліцтва чи іншого ушкодження здоров’я, втрати годувальника тощо може бути пред’явлено до виконання протягом усього періоду, на який присуджені платежі. При цьому строки пред’явлення виконавчого документа до виконання перериваються у разі: 1) пред’явлення виконавчого документа до виконання; 2) надання судом, який розглядав справу як суд першої інстанції, відстрочки або розстрочки виконання рішення.

3) відмінностей між приватним та державним виконавцем із урахуванням місця пред’явлення виконавчого листа (приватний виконавець має право приймати виконавчі листи в межах області де зареєстрована особа, нерухоме майно чи банківський рахунок);

4) порядку пред’явлення виконавчого документу до виконання, а саме як правильно написати відповідну заяву, необхідність сплати авансового внеску із урахуванням прийнятого рішення Конституційним Судом України щодо визнання неконституційним ст. 26 Закону України та встановлення необов’язковості сплати авансового внеску, а також представництва у виконавчому провадженні тощо);

5) деяких аспектів стягнення виконавчого збору, основної та додаткової винагороди приватного виконавця, а також витрат виконавчого провадження); 6) виявлення майна боржника та порядок звернення стягнення на відповідне майно та оскарження рішень, дій або бездіяльності виконавців.

Досліджуючи кожне із зазначених питань, доповідачем приводилися приклади із власного практичного досвіду, а також судова практика, в тому числі і Верховного Суду України.

Під час проведення панельної дискусії, учасники ставили запитання щодо суттєвих правових та практичних прогалин у виконавчому провадженні на які отримували змістові відповіді. Загалом, проведений просвітницький захід був дуже цікавим та інформативним.

За підсумками проведеного заходу, учасники подякували організаторам та приватному виконавцю виконавчого округу Одеської області Цинєву Андрію Олександровичу за можливість прийняти участь в дослідженні актуальних питань виконавчого провадження.


аспекти, практика, виконавче провадження, приватні виконавці назад до списку
© 2019 АПВУ. ВСІ ПРАВА ЗАХИЩЕНІ.