Новини

Новини асоціації
Візит делегації АПВУ до Палати приставів Литви
25 вересня 2019

18-20 вересня 2019 р. відбувся навчальний візит представників АПВУ до Палати приставів Литовської Республіки, організований у рамках Меморандуму про співпрацю між обома професійними спільнотами та за підтримки Проекту ЄС «Право-Justice».До складу делегації АПВУ увійшли заступник голови Ради ПВУ Олександр Сивокозов, голова Комітету етики Валерій Притуляк, член Дисциплінарної комісії та голова ради приватних виконавців Дніпропетровського регіону Юрій Лисенко, голова ради приватних виконавців Одеського регіону Георгій Парфьонов та представник Секретаріату Дмитро Колісник.

Візит був присвячений ознайомленню з дисциплінарною практикою та роботою Суду честі Палати приставів Литви, етично-правовим аспектам діяльності приставів та організації роботи їхніх офісів, структурі та функціям адміністрації литовської Палати.Програма візиту була досить насиченою та інформативною, включаючи в себе робочі зустрічі з керівником Президії Палати – Інгою Каралієне та її членами Віталісом Мілевічусом і Сонатою Вайцекаускене, директором Палати Довілє Саткаускене, головою Суду честі (аналог Дисциплінарної комісії) Ірмантасом Гайделісом. Українська делегація відвідала офіси приставів у Вільнюсі та Каунасі, ознайомившись з практичними нюансами професійної діяльності литовських колег. Також представники АПВУ завітали на круглий стіл до Апеляційного суду Литви, де обговорили питання судової практики у виконавчій сфері з суддями Міколасом Рюмером та Єгідією Тамошунене.

Делегацією АПВУ була відзначена ціла низка переваг у роботі литовських приставів, які доцільно було би запровадити і в Україні:

1) Суд честі є виключно органом Палати і складається з 4 приставів і одного судді Верховного Суду

2) Електронний арешт коштів

3) Миттєвий онлайн-доступ пристава до всієї інформації про боржників та їх майно

4) Пристав виступає в основному як менеджер і організатор роботи офісу офісу завдяки широким повноваженням помічників

5) Надання платних послуг щодо встановлення фактів та вручення документів

6) Фіксована мінімальна оплата послуг пристава у кейсах з незначними сумами боргу

 

Делегація АПВУ щиро вдячна Палаті приставів Литви і особисто пані Довілє Саткаускене за теплий, дружній і гостинний прийом, а також нашому надійному партнеру Проекту ЄС «Право-Justice» та його керівнику Довидасу Віткаускасу за організацію візиту.
 
приватні виконавці, судові пристави, Палата приставів Литви назад до списку
© 2020 АПВУ. ВСІ ПРАВА ЗАХИЩЕНІ.