Новини

регіональні новини
З`їзд приватних виконавців регіону Одеської області
25 жовтня 2019

Відповідно до ст. 49 Закону України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень та рішень інших органів» 11 жовтня у м. Одеса відбувся з`їзд приватних виконавців регіону Одеської області.

 

Порядок денний:

 

1. Підведення підсумків за результатами календарного року роботи Ради приватних виконавців Виконавчого округу Одеської області.

 

2. Аналіз проблемних питань у роботі приватних виконавців за поточний рік та пропозиції щодо їх подолання.

 

За підсумками розгляду питань порядку денного з`їзд ухвалив наступне: 

 

1. Були підведені підсумки діяльності за поточний рік роботи Ради приватних виконавців виконавчого округу Одеської області. За результатами роботи визнано діяльність Ради відмінною.

 

2. Було висвітлено такі проблемні питання:

 

1) Про визначення проблемною та такою, що порушує положення ЗУ «Про виконавче провадження» практики щодо прийняття виконавчих документів за місцем знаходження рахунків боржника.

Було вирішено звернутися до Ради приватних виконавці України і голови Асоціації приватних виконавців України з пропозицією внести зміни до Кодексу етики приватних виконавців щодо заборони можливості відкриття таких виконавчих проваджень за місцем знаходження розрахункового рахунку боржника.

2) Про незадовільну практику розгляду подань приватними виконавцями до суду.

Було запропоновано звернутися до Ради приватних виконавців України і голови Асоціації приватних виконавців України з пропозицією провести круглі столи за участі суддів Одеської області для напрацювання спільної позитивної практики розгляду подань з метою підвищення якості виконання судових рішень.

3) Про обговорення питань значного податкового навантаження на приватних  виконавців.

Було вирішено звернутися до Ради приватних виконавців України і голови Асоціації приватних виконавців України з пропозицією виступити з ініціативою оптимізувати податкове навантаження (створення системи єдиного податку), а також запровадити можливість створювати бюро приватних виконавців (об`єднання приватних виконавців) і зменшення податків до 5 %.

4) Про виступ з ініціативою зрівняти мандати приватного та державного виконавців.

Було вирішено звернутися до Ради приватних виконавців України і голови Асоціації приватних виконавців України з пропозицією зрівняти мандати приватного та державного виконавців з паралельним запровадженням градуйованої системи виплати основної винагороди за різними документами (для менших сум стягнення більша сума основної винагороди) з метою підвищення зацікавленості приватного виконавця та ефективності виконання судових рішень з незначними сумами стягнення.

5) Про незадовільне функціонування роботи АСВП в частині отримання відповіді про транспортний засіб боржника та відповідні оголошення розшуку транспортного засобу боржника, не включення у відповіді старих даних (до 2013 року). 

Було вирішено звернутися до Ради приватних виконавців України, голови Асоціації приватних виконавців України, директора НАІС, Міністерства юстиції України, Міністерства внутрішніх справ з метою усунення вказаних недоліків.

6) Про проблему несплати авансових внесків.

Ухвалене рішення КСУ у справі за конституційною скаргою Хліпальської В. В. від 15.05.2019 року визнає, що не відповідає КУ положення частини другої статті 26 ЗУ «Про виконавче провадження» від 2 червня 2019 року №1404-VIII зі змінами. Відсутність авансового внеску негативно впливає на діяльність приватного виконавця, тому що приватний виконавець несе певні витрати, пов`язані з виконанням судових рішень: папір, конверти, марки, ручки та інші витрати. Державці виконавці у такій ситуації знаходяться у кращому положенню, тому що у їхньому випадку платник є держава. 

Було вирішено звернутися до Ради приватних виконавців України та голови Асоціації приватних виконавців України з пропозицією запровадити авансовий внесок, максимальний розмір якого буде складати три мінімальні заробітні платні, який стягувачі мають сплатити при примусовому виконанні рішень, а також передбачено випадки звільнення стягувачів від сплатити такого внеску.

7) Про виступ з ініціативою запровадити можливість констатувати факти, як один із різновидів діяльності приватних виконавців.

Було вирішено звернутися до Ради приватних виконавців України та голови Асоціації приватних виконавців України з пропозицією надати можливість приватним виконавцям використовувати як констатацію факту – відео чи фото, яке позитивно буде впливати на виконання судових рішень та підвищувати репутацію приватного виконавця.

 

 

 

Голова Ради приватних виконавців

виконавчого округу Одеської області                                                                                             Парфьонов Г.В.

 

           

 

Секретар Ради приватних виконавців

виконавчого округу Одеської області                                                                                             Притуляк В.М.

приватні виконавці регіону, Одеська область, з`їзд назад до списку
© 2020 АПВУ. ВСІ ПРАВА ЗАХИЩЕНІ.