Новини

Новини асоціації
Засідання Дисциплінарної комісії приватних виконавців 26.12.2019 р.
09 січня 2020

26 грудня 2019 р. відбулося чергове засідання Дисциплінарної комісії приватних виконавців, на якому розглядалися подання Міністерства юстиції України про притягнення до дисциплінарної відповідальності 6 приватних виконавців.

У поданні Міністерства юстиції України про притягнення до відповідальності приватного виконавця виконавчого округу міста Київ вказувалось про порушення ним порядку звернення стягнення на нерухоме майно боржника. Зокрема, зазначалось, що виконавець наклав арешт на нерухоме майно боржника, інформація про яке відсутня в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Виконавець мотивував свої дії тим, що факт належності боржникові на праві власності нерухомого майна підтверджується відповідним рішенням суду. 

Попередньо дане подання вже розглядалось на засіданні Дисциплінарної комісії приватних виконавців 14.11.2019 р. Однак, у зв`язку з тим, що боржник оскаржив дії приватного виконавця в суді, відповідно до вимог статті 40 Закону України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів» було прийнято рішення про відкладення розгляду подання Мін`юсту до набрання законної сили судовим рішенням за результатами розгляду скарги.

У зв`язку з відмовою судом у задоволенні скарги боржника на дії виконавця, Дисциплінарною комісією було прийнято рішення про відмову у задоволенні подання Мін`юсту.

Наступне подання Міністерства юстиції України про притягнення до відповідальності приватного виконавця виконавчого округу Черкаської області стосувалось результату проведеної планової перевірки діяльності приватного виконавця. За заявою приватного виконавця на попередньому засіданні Дисциплінарної комісії 16.12.2019 р. було прийнято рішення про відкладення розгляду подання у зв`язку з його неявкою. За результатами розгляду подання, у зв`язку з виявленням фактів обґрунтованих порушень в роботі виконавця комісією було прийнято рішення про притягнення приватного виконавця до дисциплінарної відповідальності та застосування до нього стягнення у вигляді попередження.

Подання Міністерства юстиції України про притягнення до дисциплінарної відповідальності приватного виконавця виконавчого округу Рівненської області стосувалось факту необґрунтованого ненадання приватним виконавцем інформації на запит Мін`юсту під час розгляду скарги на його дії. Попередньо дане подання розглядалось на засіданні комісії 16.12.2019 р., однак у зв`язку з неявкою приватного виконавця, розгляд було відкладено. Однак, на чергове засідання комісії приватний виконавець знову не з`явився, про причини своєї неявки не повідомив. За результатами розгляду подання комісією було прийнято рішення про притягнення приватного виконавця до дисциплінарної відповідальності та застосування до нього стягнення у вигляді зупинення діяльності строком на 1 місяць.

Ще одне подання Міністерства юстиції України стосувалось притягнення до відповідальності приватного виконавця виконавчого округу міста Київ, який стягнув з боржника витрати на правову допомогу в якості витрат, пов`язаних із проведенням виконавчих дій. Попередньо з даного приводу комісією розглядалось аналогічне подання та рішенням комісії від 14.11.2019 р. до приватного виконавця було застосовано дисциплінарне стягнення у вигляді попередження. Як повідомив виконавець, після прийняття комісією рішення від 14.11.2019 р. ним було скасовано всі постанови про стягнення з боржника витрати на правову допомогу, у тому числі те, яке було предметом розгляду теперішнього подання, а стягнуті кошти повернуто боржнику. У зв`язку з чим виконавцем забезпечено відновлення порушених прав боржника. Однак, у ході засідання та обговорення комісією було прийнято рішення про відкладення розгляду даного подання.

Наступне подання Міністерства юстиції України стосувалось притягнення до відповідальності приватного виконавця виконавчого округу Чернівецької області у зв`язку з фактом незупинення реалізації арештованого майна боржника. Дане питання було також предметом судового розгляду, за результатами якого суд відмовив у задоволенні скарги боржника та визнав дії приватного виконавця законними. У зв`язку з неповним з`ясуванням Міністерством юстиції всіх обставин справи, пов`язаних із підготовкою подання, комісією було прийнято рішення про відхилення подання та направлення матеріалів для повторної перевірки діяльності приватного виконавця.

Останнє подання Міністерства юстиції України стосувалось притягнення до відповідальності приватного виконавця виконавчого округу Донецької області у зв`язку з порушенням ним статті 56 Закону України «Про виконавче провадження» щодо накладення арешту на все майно боржника без зазначення конкретного майна. Попередньо дане подання вже розглядалось на засіданні Дисциплінарної комісії 16.12.2019 р. У зв`язку з тим, що предмет скарги боржника, поданої до Міністерства юстиції України, одночасно був предметом судового розгляду, тоді ж комісією було прийнято рішення про відкладення розгляду подання. Наразі було отримано рішення, яким у задоволенні скарги боржника на дії приватного виконавця було відмовлено в повному обсязі. У зв`язку з чим Дисциплінарною комісією було прийнято рішення про відхилення подання.

Участь в засіданні Дисциплінарної комісії приватних виконавців 26.12.2019 р. взяли члени комісії Гайченко А.В., Чорна В.В., Фесенко Я.М., Чернявська Т.М.,  Авторгов А.М.,  Маковецький З.В., Д`яченко Є.С. та Соломко О.В.

Як нами повідомлялось, попередньо Міністерство юстиції України погодило питання передачі тексту протоколу засідання Дисциплінарної комісії приватних виконавців для публікації його на сайті Асоціації приватних виконавців України. Наразі текст протоколу засідання до Асоціації не надходив, у зв`язку з чим інформація про результати засідання комісії публікується у загальному вигляді.

приватні виконавці, Дисциплінарна комісія назад до списку
© 2020 АПВУ. ВСІ ПРАВА ЗАХИЩЕНІ.