Новини

Новини асоціації
Засідання Дисциплінарної комісії приватних виконавців 21.01.2020 р.
29 січня 2020

21 січня 2020 р. відбулося чергове засідання Дисциплінарної комісії приватних виконавців, на якому розглядалися подання Міністерства юстиції України про притягнення до дисциплінарної відповідальності 6 приватних виконавців.

У поданні Міністерства юстиції України про притягнення до відповідальності приватного виконавця виконавчого Харківської області вказувалось про безпідставність відкриття ним виконавчого провадження за місцем знаходження боржника, а саме за місцем його роботи на території міста Харкова. У зв`язку з тим, що предмет скарги боржника, поданої до Міністерства юстиції України, одночасно був предметом судового розгляду, комісією було прийнято рішення про відкладення розгляду подання.

Наступне подання Міністерства юстиції України про притягнення до дисциплінарної відповідальності приватного виконавця виконавчого округу Львівської області стосувалось факту проведення виконавчих дій по зверненню стягнення на майно боржника за рішенням, яке зобов`язувало боржника повернути стягувачу визначену суму коштів. Попередньо дане подання вже розглядалось на засіданні Дисциплінарної комісії від 19.07.2019 р. У зв`язку з тим, що предмет скарги боржника поданої до Міністерства юстиції України одночасно був предметом судового розгляду, тоді ж комісією було прийнято рішення про відкладення розгляду подання. Наразі було отримано рішення суду, яким у задоволенні скарги боржника на дії приватного виконавця було відмовлено в повному обсязі.

Зокрема, судом було зазначено, що при виконанні рішення, яке зобов`язувало боржника повернути стягувачу визначену суму коштів, спочатку виконавець мав дотриматись послідовності процедури, передбаченої ст. 63 Закону України «Про виконавче провадження», після чого вжити заходів передбачених законом, щодо виявлення коштів боржника, які можливо повернути стягувачу, що і було зроблено виконавцем.

У зв`язку з наявністю судового рішення, яким було відмовлено у задоволенні скарги боржника на дії виконавця, Дисциплінарною комісією було прийнято рішення про відхилення подання.

Ще одне подання Міністерства юстиції України стосувалось притягнення до відповідальності приватного виконавця виконавчого округу м. Київ, який стягнув з боржника витрати на правову допомогу в якості витрат пов`язаних із проведенням виконавчих дій. Попередньо з даного приводу комісією розглядалось аналогічне подання та рішенням комісії від 14.11.2019 р. до приватного виконавця було застосовано дисциплінарне стягнення у вигляді попередження. На попередньому засіданні Дисциплінарної комісії (26.12.2019 р.) було прийнято рішення про відкладення розгляду даного подання. У зв`язку з тим, що виконавцем було скасовано всі постанови про стягнення витрат виконавчого провадження, якими передбачалось стягнення з боржника витрат на правову допомогу, а стягнуті витрати на правову допомогу повернуто на депозитний рахунок приватного виконавця та розподілено відповідно до вимог закону, комісією було прийнято рішення про відхилення подання.

Наступне подання Міністерства юстиції України стосувалось притягнення до відповідальності приватного виконавця виконавчого округу м. Київ. Зокрема, в поданні зазначалось, що за скаргою боржника було проведено перевірку та встановлено факт прострочення на три дні винесення виконавцем постанови про скасування арештів з коштів боржника після надходження до нього відповідної ухвали суду. Однак в ході розгляду даного подання було з`ясовано, що під час перевірки Міністерство юстиції не врахувало наявність вихідних днів (субота та неділя), після находження до виконавця ухвали суду. Крім того, комісією було встановлено факт зловживання боржником своїми правами, оскільки скаргу на бездіяльність виконавця ним було подано до Мінюсту через тиждень після фактичного скасування арешту.

Враховуючи наведені обставини Дисциплінарною комісією було прийнято рішення про відхилення подання.

Окреме подання Міністерства юстиції України стосувалось притягнення до відповідальності приватного виконавця виконавчого округу Черкаської області. Зокрема, у поданні зазначалось про факт порушення виконавцем Інструкції з діловодства, оскільки при ознайомленні боржником з матеріалами виконавчого провадження, боржником в одному випадку не було зазначено дати ознайомлення, а в другому випадку – підпису. У зв`язку з тим, що приватний виконавець не мав відношення до процесу написання боржником відмітки «ознайомлений», а також у зв`язку з очевидною відсутністю вини в його діях, Дисциплінарною комісією було прийнято рішення про відхилення подання Міністерства юстиції.

Ще два подання Міністерства юстиції України стосувались притягнення до відповідальності приватного виконавця виконавчого округу м. Київ, який перерахував кошти стягувачу під час зупиненого виконавчого провадження. У зв`язку з тим, що предмет скарги боржника, поданої до Міністерства юстиції України, одночасно був предметом судового розгляду, комісією було прийнято рішення про відкладення розгляду подання.

Участь в засідання Дисциплінарної комісії приватних виконавців 21.01.2020 р. взяли члени комісії Гайченко А.В., Чорна В.В., Фесенко Я.М., Чернявська Т.М., Авторгов А.М., Маковецький З.В., Парфьонов Г.В., Д`яченко Є.С. та Соломко О.В.

Як нами раніше повідомлялось, попередньо Міністерство юстиції України погодило питання передачі тексту протоколу засідання Дисциплінарної комісії приватних виконавців для публікації його на сайті Асоціації приватних виконавців України. Наразі текст протоколу засідання до Асоціації не надходив, у зв`язку з чим інформація про результати засідання комісії публікується у загальному вигляді.

приватні виконавці, Дисциплінарна комісія назад до списку
© 2020 АПВУ. ВСІ ПРАВА ЗАХИЩЕНІ.