Новини

Новини асоціації
Резолюція Міжрегіональної онлайн-конференції приватних виконавців України щодо законодавчих змін у сфері виконання судових рішень
20 березня 2020

                                                                                РЕЗОЛЮЦІЯ

Міжрегіональної онлайн-конференції приватних виконавців України щодо законодавчих змін у сфері виконання судових рішень

 

19 березня 2020 р.                                                                                                                                  м. Київ

 

Невиконання судових рішень в Україні – епідемія гірша, ніж коронавірус.

У 2019 році підлягало стягненню за рішеннями судів 796,8 млрд. грн боргів, з чого реально виконано мізер – лише 20,7 млрд. грн, тобто 2,7 %. Ідеться про невиплачені зарплати, аліменти, компенсації, кредиторську заборгованість десятків і сотень тисяч фізичних і юридичних осіб.

Для багатьох громадян, які роками добивалися справедливості, реформа виконавчого провадження 2016 року стала останньою надією. Реформа делегувала частину повноважень із виконання судових рішень приватним виконавцям. Ми впоралися з цією місією і цим пишаємося.

Статистика говорить сама за себе. У середньому приватний виконавець стягує боргів в 5,3 рази більше, ніж виконавець державний. У 2019 році 213 приватних виконавців реалізували майна більше, ніж 4 472 державних виконавців (754 млн. грн проти 725 млн. грн).

Приватний виконавець працює ефективно, тому що зацікавлений у результаті. Держава нам довірила важливу функцію, і ми її виконуємо. Однак, замість того, щоб розвивати реформу, Міністерство юстиції намагається її згорнути.

Міністерство юстиції готує законодавчі зміни в таємниці. До роботи не залучають експертів, професійну спільноту. Проігноровані пропозиції донорів, які ґрунтуються на європейському досвіді. Відомі положення законопроекту  суперечать логіці реформ і знищують професію приватного виконавця.

 

Виходячи з цінностей європейського вибору, верховенства права і соціальної справедливості,

з метою підвищення ефективності виконання судових рішень в Україні,

керуючись високою суспільною місією професії приватного виконавця,

Міжрегіональна онлайн-конференції приватних виконавців України

 

УХВАЛИЛА:

1.    Запропонувати Міністерству юстиції України розпочати відкритий діалог стосовно нового законодавства про виконавче провадження.

2.    Залучити до обговорення всі зацікавлені сторони, представників виконавчої і судової влади, банківської спільноти, науковців, міжнародних донорів, ЗМІ.

3.    Розпочати діалог з обговорення концептуальних засад нового законодавства, викладених у документі «5 кроків до ефективного виконання судових рішень. Концептуальні засади законопроекту «Про виконавче провадження».

4.    У подальшому суспільному діалозі спиратися на положення законопроекту, який розроблявся на платформі Проекту Європейського Союзу «Право-Justice»,

5.    У якості першого кроку такого прозорого діалогу – провести найближчим часом круглий стіл щодо ситуації у сфері виконання судових рішень і концептуальних засад законодавчих змін у цій сфері.

 

Прийшов час Україні збудувати справді європейську систему виконання судових рішень.

Спільними зусиллями побудуємо в Україні верховенство права!

приватні виконавці, асоціація, резолюція назад до списку
© 2020 АПВУ. ВСІ ПРАВА ЗАХИЩЕНІ.