Новини

Новини асоціації
Резолюція відкритого засідання Ради приватних виконавців України
30 квітня 2020

РЕЗОЛЮЦІЯ

ВІДКРИТОГО ЗАСІДАННЯ РАДИ ПРИВАТНИХ ВИКОНАВЦІВ УКРАЇНИ

 

29 квітня 2020 р.                                                                                                                 м. Київ

 

Реформа виконавчого провадження, започаткована 2016 року, стала прикладом успішних змін у системі правосуддя України і має бути продовжена. Запроваджений внаслідок реформи інститут приватного виконання рішень переконливо довів свою ефективність, тому маємо рухатися до повноцінної змішаної системи виконання судових рішень – з рівними повноваженнями державних і приватних виконавців.

Міністерство юстиції підготувало проект законодавчих змін у сфері виконавчого провадження без залучення професійної спільноти та експертів міжнародних донорських організацій. Запропонований формат обговорення міністерського законопроекту, який уже направлено на узгодження до центральних органів виконавчої влади, по суті є фікцією та має на меті всього лише легітимізувати проект законодавчих змін. Відомі положення законопроекту суперечать логіці реформ і перетворюють професію приватного виконавця на цілком «ручний» і контрольований правовий інститут.

Виходячи з цінностей європейського вибору, верховенства права і соціальної справедливості,

з метою підвищення ефективності виконання судових рішень в Україні,

керуючись високою суспільною місією професії приватного виконавця,

Рада приватних виконавців України

 

УХВАЛИЛА:

 

1. Визнати, що представлений Міністерством юстиції проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо примусового виконання судових рішень і рішень інших органів» суперечить філософії реформи виконавчого провадження.

2. Запропонувати Міністерству юстиції прозоре, фахове і ґрунтовне обговорення концептуальних засад нового законодавства згідно з духом реформи виконавчого провадження.

3. Сформувати офіційні пропозиції професійної спільноти приватних виконавців щодо зміни законодавства у сфері виконавчого провадження на основі законопроекту, підготовленого АПВУ спільно з Проектом ЄС «Pravo-Juctice» і презентованого в листопаді 2019 року, і передати їх Міністерству юстиції до 8 травня.

4. Прийняти звернення до Прем`єр-Міністра України із пропозицією не приймати законопроект Міністерства юстиції до виконання умов, які забезпечать прозоре формування нового законодавства і його узгодження з усіма стейкхолдерами.

 

Україні потрібна справедлива і ефективна система виконання судових рішень!

приватні виконавці, рада назад до списку
© 2020 АПВУ. ВСІ ПРАВА ЗАХИЩЕНІ.