Новини

Новини асоціації
Засідання Дисциплінарної комісії приватних виконавців 10.07.2020 р.
20 липня 2020

10 липня 2020 р. відбулося чергове засідання Дисциплінарної комісії приватних виконавців, на якому розглядалося 12 подань Міністерства юстиції України про притягнення до дисциплінарної відповідальності 10 приватних виконавців.

1. Подання про притягнення до відповідальності приватного виконавця виконавчого округу міста Києва. Подання було підготовлено на підставі скарги боржника щодо передачі на реалізацію квартири боржника, в якій були зареєстровані діти. За результатами розгляду Дисциплінарною комісією прийнято рішення про задоволення подання. У зв`язку з відсутністю наслідків діяння виконавця, до приватного виконавця застосовано дисциплінарне стягнення у вигляді попередження.

Рішення було прийнято одноголосно.

 

2. Подання про притягнення до відповідальності приватного виконавця виконавчого округу Дніпропетровської області. Подання було підготовлено у зв`язку із скаргою боржника щодо помилкового зазначення приватним виконавцем меншої суми стягнення у постанові про арешт ніж та, що була зазначена у виконавчому документі. Крім того, в поданні вказувалось, що приватний виконавець повернув на вимогу стягувача виконавчий документ під час зупинення виконавчого провадження.

В ході дослідження матеріалів справи було з`ясовано, що приватний виконавець виправила помилку у реєстраційних даних та визначила правильну суму стягнення. Також нею було виправлено суму арешту у раніше винесених постановах про накладення арешту на майно та кошти боржника.

Однак більшість членів комісії дійшли думки, що приватний виконавець повинна була не виправляти суму арешту, а скасувати раніше винесені постанови про накладення арешту.

Стосовно повернення виконавчого документа на вимогу стягувача під час зупинення виконавчого провадження, більшість членів комісії вирішили відступити від аналогічної позиції, викладеної у рішенні комісії від 06.03.2020 р. під час розгляду подання Мін`юсту про притягнення до відповідальності приватного виконавця виконавчого округу міста Києва з аналогічних підстав. Тоді у задоволенні подання було відмовлено.

Більшістю голосів членів комісії викладені в поданні висновки були підтримані та прийнято рішення про задоволення подання і застосування до приватного виконавця дисциплінарного стягнення у вигляді зупинення діяльності строком на один місяць (за – 5, проти – 1, утримались – 3).

Членом Дисциплінарної комісії О.В. Соломко з даного приводу викладено окрему думку (додається).

 

3. Подання про притягнення до відповідальності приватного виконавця виконавчого округу Львівської області. Подання було підготовлено на підставі скарги боржника щодо незупинення виконавчого провадження у зв`язку з поновленням апеляційним судом строку на оскарження рішення суду та прийняття апеляційної скарги до розгляду.

В ході розгляду подання було з`ясовано, що заява від боржника про зупинення виконавчого провадження надійшла лише на електронну адресу боржника. В подальшому у паперовому вигляді така заява від боржника не надходила, паперовий текст ухвали апеляційного суду не передавався.

Однак більшість членів комісії дійшли думки, що приватний виконавець повинен був самостійно перевірити наявність такої ухвали в Єдиному державному реєстрі судових рішень та на підставі вказаних відомостей зупинити виконавче провадження.

За результатами розгляду подання до виконавця застосовано стягнення у вигляді зупинення діяльності строком на два місяці (за – 5, проти – 2).

Членом Дисциплінарної комісії О.В. Соломко з даного приводу викладено окрему думку (додається).

 

4. Подання про притягнення до відповідальності приватного виконавця виконавчого округу Львівської області. Подання було підготовлено на підставі скарги боржника щодо відкриття виконавчого провадження на суму стягнення без урахування розстрочки, визначеної судом. В подальшому постанова приватного виконавця про відкриття виконавчого провадження була скасована судом.

Оскільки приватним виконавцем стягнення за вказаним наказом не здійснювалось, Дисциплінарною комісією прийнято рішення про відхилення подання (за – 4, проти – 2, утримався – 1).

 

5. Подання про притягнення до відповідальності приватного виконавця виконавчого округу міста Києва. Подання було підготовлено на підставі скарги боржника щодо порушення територіальної підвідомчості при відкритті виконавчого провадження.

У зв`язку з наявністю рішення суду про відмову в задоволенні скарги боржника на дії виконавця по відкриттю виконавчого провадження, комісією було прийнято рішення про відхилення подання (за – 5, утримались – 2).

 

6. Подання про притягнення до відповідальності приватного виконавця виконавчого округу Одеської області. Подання було підготовлено у зв`язку із скаргою боржника щодо незазначення приватним виконавцем у постанові про відкриття виконавчого провадження строку для надання декларації про майновий стан. У зв`язку з явною надуманістю предмету подання, Дисциплінарною комісією прийнято рішення про відхилення подання.

Рішення прийнято одноголосно.

 

7. Розгляд трьох подань про притягнення приватних виконавців виконавчого округу Дніпропетровської області та двох подань про притягнення приватних виконавців виконавчого округу міста Києва було відкладено у зв`язку з тим, що зміст визначених в поданні порушень є одночасно предметом судового розгляду.

 

8. Розгляд подання про притягнення приватного виконавця виконавчого округу Київської області було відкладено у зв`язку із перебуванням приватного виконавця на лікарняному.

 

Участь в засідання Дисциплінарної комісії приватних виконавців прийняли члени комісії Гайченко А.В., Чорна В.В., Ковальський М.Р., Ковальчук Л.І., Чернявська Т.М.,  Маковецький З.В., Парфьонов Г.В., Д`яченко Є.С., Соломко О.В. Після розгляду шостого питання порядку денного голова комісії Гайченко А.В. та член комісії Чорна В.В. залишили засідання комісії у зв`язку із службовою необхідністю.

Засідання проходило в режимі он-лайн, шляхом виклику приватних виконавців до приміщень управлінь забезпечення примусового виконання рішень.

При цьому повідомляємо, що Міністерство юстиції наразі тексту протоколу засідання Дисциплінарної комісії приватних виконавців для публікації його на сайті Асоціації приватних виконавців України не надало.

У зв`язку з чим інформація про результати засідання комісії публікується у загальному вигляді.

У вкладенні знеособленні тексти окремих думок.

приватні виконавці, Дисциплінарна комісія, подання назад до списку
© 2020 АПВУ. ВСІ ПРАВА ЗАХИЩЕНІ.